Archer Tag

Archer Tag – jest to nowa forma sportowa podobna do paintballa. Zamiast markerów i kulek z farbą będziemy używać łuków i bezpiecznych  strzał z gąbkami zamiast grotów. Gra jest połączeniem rywalizacji z dobrze nam znaną grą w dwa ognie.
Do gry używamy prostych łuków o niewielkiej sile naciągu cięciwy, oraz strzał posiadających miękkie „groty” dzięki którym trafienie jest  odczuwalne ale bezbolesne. Bardzo dużym atutem gry są dodatkowe wstawki, które są dużym ułatwieniem gry.

Dzięki nim osoby które nie miały wcześniej kontaktu z łucznictwem bez problemu sobie poradzą.  W przeciwieństwie do paintballa, gracz nie potrzebuje specjalnego stroju, może grać w tym w co jest ubrany.  W dobie komputerów i smarfonów atrakcja daje doskonały klimat niczym z gry komputerowej, a na dodatek wymaga od uczestników
niepohamowanej aktywności fizycznej.

Na czym polega gra?

Każdy z uczestników otrzymuje maskę o rękawiczki ochronne.  Zabawa toczy się na specjalnie przygotowanym terenie o wymiarach około 25 x 15 m, na których ustawione są dmuchane przeszkody,  będące jednocześnie osłonami, tzw. balony. Jako, że jest to gra scenariuszowa, już na początku gry, lub dopiero po dobiegnięciu  do specjalnej strefy, gracz otrzymuje łuk oraz strzały. Zabawa polega na eliminacji graczy drużyny przeciwnej oraz,  w zależności od scenariusza, na rozbiciu tarczy przeciwników. Podczas gry nad jej przebiegiem czuwają sędziowie.